U subotu, 24. avgusta 2019. godine na bazenima Bardača, nedaleko od Srpca, desiće se prvi „Bardača Blobbing 2019“ koji će se sastojati od cjelodnevnog programa i niza drugih takmičenja koja počinju već od 10 časova ujutro kada će biti organizovano takmičenje u pecanju ribe udicom na plovak za uzrast do 14 godina.
Po prvi put na ovim prostorima biće organizovano takmičenje u skokovima sa vazdušnog jastuka, takozvanog “blobbinga”, koji je vrlo atraktivan u svijetu, a Bardača i Srbac imaju tu privilegiju da budu prvi organizatori ovakvog događaja u Republici Srpskoj.
U 12 časova je planirana trka na dušecima za starije od 14 godina a od 13 časova na rasporedu je dječija štafeta u kojoj će moći učestvovati ekipa sa najviše četiri učesnika. Starosna granica u dječijoj štafeti nije određena s tim da ukupan zbir godina sva četiri učesnika ne smije preći 40 godina starosti.
Od 14 do 15 časova učesnici zainteresovani za takmičenje u “blobingu” imaće priliku da se okušaju u probnim skokovima, a u istom periodu će se vršiti i prijave ekipa.
Centralni dio događaja planiran je u 15 časova kada će se ekipe takmičiti u atraktivnim “blobbing” skokovima i zabavnom odbacivanju u vazduh.
Za one kojima je ova disciplina još uvijek nepoznata bitno je napomenuti da “blob” predstavlja jastuk dimenzija 10×4 metra koji je ispunjen vazduhom, a “blobbing” je aktivnost na vodi u kojoj jedan učesnik sjedi na jednom kraju tog vazdušnog jastuka, a zatim se odbacuje u vodu nakon što druga dva učesnika skoče na vazdušni jastuk sa platforme.
Skokovi će se izvoditi u ekipama od po tri osobe, a svaka ekipa imaće pravo da izvede po dva skoka.
Tri ekipe koje prema ocjenama stručnog žirija uspiju izvesti najatraktivnije skokove, osvojiće vrijedne nagrade. Među članovima žirija biće i nekoliko javnih ličnosti sa prostora banjalučke regije.
U “blobingu” će pravo učešća imati samo punoljetna lica.
Prijave za sva četiri takmičenja tog dana moći će se izvršiti neposredno pred početak takmičenja pa se pozivaju roditelji sa svojim mališanima, djeca, omladina i drugi građani Srpca i okolnih opština da dođu na ovaj spektakl jer je vrhunska zabava zagarantovana za sve uzraste.
Omladinski savjet Srbac za sve učesnike i posjetioce obezbijedio je besplatnu hranu i piće. Ulaz na sportsko-rekreacioni centar Bardača biće slobodan, a prijave za takmičenje u “blobbingu” besplatne.
Za sve četiri takmičarske discipline obezbjeđene su nagrade.
Iako će svi sadržaji tog dana biti besplatni, posjetioci će imati priliku da ostave humanitarni prilog za liječenje naše sugrađanke, 36-ogodišnje Snježane Popadić Repović, majke maloljetnog djeteta, koja boluje od karcinoma.
Organizator događaja je priredio i muzički program u kojem će učestvovati Ansambl narodnih igara „Lijevče“ i KUD „Đerdan“. U večernjim časovima, po završetku događaja, planirano je zajedničko druženje uz muziku za sve učesnike takmičenja i posjetioce. Za one koji odluče da ostanu na večernjem druženju, domaćin je pripremio iznenađenje koje će sasvim sigurno na impresivan način zatvoriti prvi „Bardača Blobbing 2019“.
Dođite na cjelodnevno druženje na Bardaču i zajedno organizatorima I učesnicima prvog „Bardača Blobbing 2019“ ispišite stranice istorije ovog događaja koji ima tendenciju da preraste u tradiciju!