Projekat za poboljšanje kvaliteta života široke populacije „Banjaluka ljudskog lica“ je prenio svoje ključne aktivnosti u digitalni svijet i neprestano radi.
Kao što je to najavljeno i krajem 2019. godine, stanovnicima grada na Vrbasu na raspolaganju je projekat „Banjaluka ljudskog lica“ i u 2020. godini.
Projekat „Banjaluka ljudskog lica“ je jedinstveni projekat koji je počeo sa radom prošle godine, i sa podrškom gradonačelnika grada Banja Luka, Igora Radojičića, nastavljen je i u ovoj godini.
„Banjaluka ljudskog lica“ postoji s ciljem razvijanja empatije među ljudima, brige za mlade i za starije i promjene načina života naših građana.
Sonja Stančić, inicijator platforme „Banjaluka ljudskog lica“ kazala je:
„Bila sam skeptična da li se uopšte rad sa osjetljivim kategorijama obuhvaćenim ovom platformom može prenijeti u online stvarnost, a sada sam ponosna na sve organizacije civilnog društva, jer imaju veći stepen brige i odgovornosti prema svom poslu i ciljnim grupama sa kojima rade, i to nauštrb finansija koje mnogi od njih u ovoj situaciji i nemaju“.
Na dan grada Banje Luke, 22. aprila, organizacije koje učestvuju u realizaciji projekta „Banjaluka ljudskog lica“ organizovale su online aktivnosti sa ciljem da zabave i oraspolože građane.
„Banjaluka ljudskog lica“ je prošle godine privukla više od 2.500 građana i 25 udruženja sa ciljem da život u Banjoj Luci bude vedriji i bezbrižniji. Platforma „Banjaluka ljudskog lica“ prošle godine građane starije dobi je uključivala u folklorne aktivnosti i Kulturno umjetnička društva.
Ono na šta će se platforma fokusirati u mjesecima koji su pred nama je očuvanje i poboljšanje mentalnog zdravlja građana.
Ovaj projekat sada može pomoći starijim licima preko internet stranice „Optimistično.com“ koja je u sklopu projekta osmišljena da starijim osobama ponudi savjete za svakodnevne aktivnosti, kao i načine na koje mogu da ostanu u komunikaciji sa njima najdražim osobama i unucima.